Vés al contingut (premeu Retorn)

Grups de recerca

 

El Personal Docent i Investigador del Departament participa en un total de 25 Grups de Recerca de la UPC. D’aquests Grups de Recerca, 21 tenen el coordinador del DECA.

Es presenta a continuació la relació d’aquests Grups de Recerca amb l’enllaç de cada un d’ells per tal de tenir accés a informació específica de cada Grup.

ANiComp - Anàlisi numèrica i computació científica

Coordinador:                Ramon Codina Rovira (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/ANiComp

ATEM - Anàlisi i Tecnologia d'Estructures i Materials

Coordinador:                Antonio R. Marí Bernat (DECA)

Per a més informació:  http://futur.upc.edu/ATEM

BIT - Barcelona Innovació en Transport

Coordinador:                Francesc Robusté Antón (DECA)

Per a més informació:  http://futur.upc.edu/BIT

COSDA-UPC - Anàlisi de dades composicionals i Espacials

Coordinador:                Jan Graffelman (EIO)

Per a més informació:  http://futur.upc.edu/COSDA-UPC

CRAHI - Centre de Recerca Aplicada en Hidrometeorologia

Coordinador:                Daniel Sempere Torres (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/CRAHI

EC - Enginyeria de la Construcció

Coordinador:                Antonio Aguado de Cea (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/EC

EGEO - Enginyeria Geomàtica

Coordinació:                 Josep Gili Ripoll (DECA) i M.Amparo Núñez-Andrés (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/EGEO

EnGeoModels - Monitorització i Modelització en Enginyeria Geològica

Coordinador:                Marcel Hürlimann (DECA)    

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/EnGeoModels

EScGD - Ciències de l’Enginyeria i Desenvolupament Global

Coordinador:                Agustí Pérez Foguet (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/EScGD

EXIT - Enginyeria de les Xarxes i les Infraestructures de Transport

Coordinador:                Francesc Magrinyà Torner (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/EXIT

FLUMEN - Grup de recerca en Dinàmica Fluvial i Enginyeria Hidrològica

Coordinador:                Martí Sánchez Juny (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/FLUMEN

GEMMA - Grup d'Enginyeria i Microbiologia del Medi Ambient

Coordinador:                Joan García Serrano (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/GEMMA
                                   http://gemma.upc.edu/  

GHS - Grup d'Hidrologia Subterrània

Coordinador:                Francisco Javier Sánchez Vila (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/GHS

GIES - Geofísica i Enginyeria Sísmica

Coordinador:                José Antonio Canas Torres (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/GIES

GITS - Modelització Integral de Conques i Transport de Sediments

Coordinador:                Allen Bateman Pinzón (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/GITS

GMNE - Grup de Mètodes Numèrics en Enginyeria

Coordinador:                Eugenio Oñate Ibáñez de Navarra

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/GMNE

GRXCA - Grup de Recerca en Xarxes de Comunicacions Cel·lulars i Ad-hoc

Coordinador:                Israel Martín Escalona (ENTEL)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/GRXCA

LACÀN - Mètodes Numèrics en Ciències Aplicades i Enginyeria

Coordinador:                Antonio Huerta Cerezuela (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/LACÀN

LIM/UPC - Laboratori d'Enginyeria Marítima

Coordinador:                Agustín Sánchez-Arcilla Conejo (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/LIM

MATCAR - Materials de Construcció i Carreteres

Coordinador:                Rodrigo Miró Recasens (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/MATCAR

(MC)2 - UPC Computational continuum mechanics

Coordinador:                 Sergio Horacio Oller Martínez (DECA)

Per a més informació:    http://futur.upc.edu/(MC)2+-+UPC

MECMAT - Mecànica i Nanotecnologia de Materials d´Enginyeria

Coordinador:                Ignacio Carol Vilarasau (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/MECMAT

MSR - Mecànica del Sòls i de les Roques

Coordinador:                Antonio Gens Solé (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/MSR

NEMEN - Nanoenginyeria de materials aplicats a l'energia

Coordinador:                Jordi Llorca Piqué (INTE)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/NEMEN

RMEE - Grup de Resistència de Materials i Estructures a l'Enginyeria

Coordinador:                Xavier Oliver Olivella (DECA)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/RMEE

SIMCON - Grup de Recerca de Simulació per Ordinador en Matèria Condensada

Coordinadora:              Elvira Guàrdia Manuel (FIS)

Per a més informació:   http://futur.upc.edu/SIMCON